Štěstí je hezký pocit ze sebe sama

Možná si momentálně nevedete zrovna nejlépe… A když pozorujete úspěšné lidi, říkáte si: “Jó, těm se to žije! Jsou slavní, bohatí, obletovaní… Co těm chybí?!” A přesto – známe spoustu příběhů úspěšných a slavných, kteří i přes nahromaděné vnější bohatství a slávu trpěli depresemi, ze života ani ze sebe neměli zrovna nejlepší pocit a mnozí i špatně skončili.

Nahromadění vnějšího bohatství a slávy evidentně nevede zároveň i k pociťování uspokojení vnitřního. Štěstí (nebo neštěstí) je totiž vnitřní záležitost. Štěstí je především pocit… 

Svoboda-let

Pocit, že jsme sladěni se svojí cestou, že děláme to, po čem jsme vždy toužili, jsme tam, kde chceme být, s tím, s kým chceme být, že se umíme radovat i z maličkostí, že uprostřed nebezpečného a nejistého světa jsme v bezpečí…

Celý koncept života jednotlivce i lidských dějin je navržen za účelem vývoje, za účelem evoluce lidského ducha a celého Vesmíru.

Abyste měli pocit bezpečí a šťastného naplněného života, potřebujete cítit, že rostete, rozpínáte se, rozšiřujete obzory svého světa… potřebujete cítit vnitřní mír. A k tomu vám žádná vnější (byť sebepříznivější) situace nepomůže.

Jak si tedy můžeme zajistit pocity štěstí, naplnění a vnitřního klidu?

Pocity pohody nebo nepohody začínají ve vás, musíte proto začít “operovat” především tam – na úrovni myšlenek, pocitů, přesvědčení…

štěstí je hezký pocit

Máme pro vás pár tipů, jak si takové hezké pocity zajistit 🙂

  • Važte si sami sebe (a podle toho se k sobě chovejte)
  • Nelžete a nepodvádějte (druhé ani sebe) a to ani v maličkostech! Buďte vždy maximálně pravdiví a autentičtí (je pokrytecké cítit nějakou emoci a přitom se zachovat úplně odlišným způsobem)
  • Věnujte pozornost svým pocitům a potřebám – a podle toho se rozhodujte. (Pamatujte, co je dobré pro vás, je dobré i pro ostatní…)
  • Buďte sami sobě autoritou v otázkách toho, co je pro vás dobré a co ne.
  • Důvěřujte si – že jste čestný, slušný a pravdivý člověk – a že v každé chvíli uděláte vždy to nejlepší, co dokážete. (Nepotřebujete proto uznání druhých)
  • Přestaňte se kritizovat a pochybovat o sobě a svých motivech a činech. (To, co o vás říkají druzí, vypovídá především o jejich postoji k sobě a ke světu, s vámi to často nemá nic společného)
  • Chvalte se a povzbuzujte i za drobnosti.
  • Vynaložte úsilí – buďte odhodlaní jít za svými cíli a nevzdat se
  • Buďte kdykoliv připraveni postavit se sami za sebe, za své pocity a potřeby
  • Pečlivě sledujte, čemu věnujete svůj čas. (Vybírejte si prioritně to, co vám činí radost. Mějte stále na paměti svůj čas a energii nikomu nedlužíte!)

Pokud podobné postupy budete praktikovat každý den – už zanedlouho váš pocit vnitřního štěstí, (sebe)lásky, jistoty, síly a bezpečí bude předčit všechna vaše očekávání. 🙂

Facebook komentáře

komentářů

Šťastní lidé

Pomáháme lidem poznat sebe sama, objevit své schopnosti a vytvořit si šťastný život...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *