Jak měnit svůj život a plnit si svá přání

Chcete jednoduše měnit svůj život? Chcete si plnit svá přání? Ptáte se, jak na to?

Hlídejte si své myšlenky! 🙂

Je fajn hlídat si, jak se navenek chováme. Ale to, jak se chováme, je odvislé od toho, co uvnitř cítíme a co si myslíme… Myšlenka je důležitější než čin, protože její síla se vyčerpává jednáním.

NAŠE PŘESVĚDČENÍ je to, co nám v životě pomáhá, nebo nás brzdí.

Pokud vzniknou myšlenky, které nejsou završeny jednáním, jejich energie zůstává v mikrokosmu člověka… a později se projeví činem!

Z toho jasně vyplývá, že jakékoliv přání člověka se mu dříve nebo později splní. 🙂 

Jestli dříve nebo později, to závisí na několika faktorech:

  • Na čistotě a jasnosti našich úmyslů. Máte-li v sobě příliš mnoho protichůdných záměrů, příliš hloubáte, přemýšlíte a analyzujete – a málo přitom konáte… nebo nemáte jasno v tom, co vlastně chcete,  cesta ke splnění přání se pochopitelně prodlužuje.
  • Na intenzitě naší motivace. Máte-li naprosto jasno v tom, co chcete a zároveň jste čistí (čistí ve smyslu – bez vnitřního myšlenkového a emočního zmatku) a své přání si velmi intenzivně – srdcem přejete, a přitom si nepřekážíte sami sobě pochybnostmi o tom, jestli si to vůbec zasloužíte… pak se vám přání může splnit prakticky už druhý den! 🙂

Ovšem málokdo má v sobě takové jasno, aby dokázal beze zbytku říct: STANIŽ SE!

Díky Bohu, že se nám všechna naše přání hned neplní, že? Čas v tomto případě pracuje pro nás…

Cesta k cíli

Planeta Země je planeta kontrastů, extrémů.

Tyto extrémy nám pomáhají stále více a lépe si vyjasňovat své směřování, své hodnoty, své cíle. V každé chvíli máme možnost stočit kormidlo své lodi jiným směrem.  

Všichni se tu učíme (zažíváme), jak stále lépe a lépe vyjádřit SEBE, jak poznat SEBE a jak uprostřed spletitých názorů druhých, jejich nekonečných požadavků, nároků, návrhů, nářků a mnohdy i nátlaků… SEBE neztratit.

Jsem toto JÁ?
Vystihuje mě to?
Ladí to se mnou?
Chci toto zažívat?
Chci to vyjadřovat?
Chci tak žít?

Na to se stále znovu a znovu, byť podvědomě, ptáme. Každá situace nás k této otázce přivádí.

Vůbec nevadí, že to třeba (zatím) přesně nevíme. Od toho jsme tady. Abychom si ujasnili svojí cestu a abychom ji den po dni lépe a lépe vyjadřovali a žili

  • v souladu se sebou
  • v souladu s druhými
  • v souladu s celkem.

A ani tehdy to nevadí, pokud se nerozhodneme nejlépe.  Buď budeme šťastní, nebo uděláme zkušenost. 🙂

Správná cesta

Z vesmírného pohledu chyby neexistují. Neexistují ani špatná rozhodnutí. Existují jenom taková rozhodnutí, která nás přivedou více a blíže k našemu cíli, k našemu přání, k SOBĚ… nebo taková rozhodnutí, která nás od nás a našeho směřování vzdalují.

Naše cítění nám vždy jasně napovídá, kdy nám něco neladí. Je to podobné, jako kdybyste umístili pohovku nebo skříň nešikovně v prostoru tak, že při každém plynulém pohybu místností byste o ni zavadili. Poprvé ji obejdete, pak do ní narazíte, jindy o ni zakopnete… A když už si o ni ukopnete palec, konečně ji přesunete na jiné vhodnější místo, kde se příjemně začlení do prostoru. Pak už možná nebude bránit v průchodu, ale zase bude zaclánět u okna, nebo blokovat přístup k polici… A tak budete skříň přemísťovat tak dlouho, až ji najdete konečně ideálně vyhovující místo. Úplně stejné je to i se životem. 🙂

Takže, co můžete udělat, abyste smysluplně měnili svůj život, plnili si svá přání a směřovali více a lépe ke svým snům?

Buďte bdělí! 

  • Dávejte pozor na to, co cítíte, co si přejete, co si myslíte
  • Vyjadřujte se! Vyjadřujte, co cítíte! Řekněte ano, když chcete říct ano a ne, když chcete říct ne.
  • Hlídejte si své myšlenky! Vaše myšlenky iniciují vaše činy, nebo je brzdí.
  • Vyjasněte si své záměry. Nevadí, jestli (zatím) nevíte, jaké je vaše celoživotní poslání… stačí, že si vyjasníte, co chcete zažívat právě dnes nebo nejbližších 5 let…
  • Sledujte znamení. Synchronicita funguje. Do cesty nám neustále přicházení různé nápovědy. A odpovědi mohou přijít z míst, odkud byste je nečekali a nasměrovat vás do míst, kde možná budete šťastnější víc, než jste si kdy představovali.

Na jedny z nejzásadnějších otázek si můžete odpovědět například i prostřednictvím našeho online kurzu Objevte své životní poslání.

Objevte své životní poslání - kurz - titulek

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *