Jak dokázat úplně vše

Na Zemi se duše rodí proto, aby se vyvíjely. Ostatně vývoj (evoluce) je přirozeným pohybem ve vesmíru. V neustálém pohybu (vpřed) je vše. Proto se říká, že změna je věčná, což může naši dušičku, toužící po bezpečí a jistotě děsit, na druhou stranu v tom spočívá naděje. Naděje na rozmotání nechtěných komplikovaných situací v našem životě. Kdo by chtěl navěky zůstat trčet ve stavu, který mu nevyhovuje, nebo dokonce trýzní, že?

Evoluce – postupné rozvíjení

Ve slově “vývoj” nebo “rozvoj” vyciťujeme jeho význam ve smyslu “rozmotání”. Rozmotání, rozvinutí… najdeme všude v přírodě. Stačí pozorovat, jak se rozvíjejí rostlinky, poupata, jak rostou po létech stromy, i takové “obyčejné” rostliny, jako třeba zelí, po rozkrojení v sobě ukrývají neobyčejné mandaly, které jsou důkazem právě takového způsobu růstu – postupným rozvíjením.

Kapradí-evoluce

Nemusíme propadat zoufalství, smutku nebo panice, pokud v něčem zaostáváme nebo se nám momentálně nedaří… Postupným rozvinutím totiž dokážeme vytvořit téměř vše. (Říkáme téměř vše, i když bychom mohli dokázat úplně vše, třeba i létat – kdybychom po tom opravdu toužili celou svou bytostí, beze zbytku uvěřili tomu, že to lze, pokud bychom cítili, že je to k našemu nejvyššímu prospěchu a zároveň ku prospěchu i všem ostatním…)

Čas pracuje pro nás

Platí tu ještě i další pravidla a zákony. Jedním takovým zákonem je čas. Ten nám v případě nějakého našeho intenzivního přání nebo touhy nemusí být zrovna vhod a můžeme ho vnímat jako prvek spíše obtěžující, nicméně čas tu VŽDY pracuje PRO nás. Prověří opravdovost, jasnost a jistotu našeho rozhodnutí nebo volby jít tím kterým směrem. Prověří slovo vašeho přítele nebo úmysly vašeho nepřítele. Prověří i vás – jestli opravdu máte v úmyslu udělat či získat to, co dnes přísaháte, že udělat nebo získat chcete… Ne nadarmo se říká “je to prověřené časem” nebo “dejme tomu čas a uvidíme”…

Sklizeň

Zákon cyklů

Dalším zákonem, který můžeme v přírodě pozorovat, je zákon cyklů. To je další pomocník našeho vývoje. Nejen, že se s jistou pravděpodobností pravidelně střídají roční období nebo světlo a tma, ale zároveň v tom pro nás spočívá jistota, že po životní zimě vždycky přijde jaro. Někdy se kýžené a dlouho očekávané jaro zpozdí, ale přijde vždy! Tak jako po výdechu vždycky přijde nádech…

A co to všechno pro nás znamená?

Znamená to, že jistotu vývoje máme zaručenou! 🙂 

Ať už toužíte po čemkoli, nakonec toho VŽDY (dokud na tom budete trvat, půjdete si za tím, uvěříte, že je to možné, bude vám to ku prospěchu a zároveň ku prospěchu i všem ostatním… 🙂 ), pak toho VŽDY dosáhnete. Čas nebo výsledný způsob nehraje roli.

Zákon cyklů nám zaručuje a pomáhá v tom, že v zápřahu nebudeme neustále a že dostaneme vždy naloženo v tu kterou chvíli jen tolik, kolik uneseme. (Kolik jsme si předtím sami, s vědomím, že to zvládneme, naložili). Také nám, k naší možná nelibosti, pomáhá, abychom nezůstali věčně nečinní. Můžeme se spolehnout, že pokud se v životě nudíme už velmi dlouho, jistě přijde nějaký nečekaný impulz.

Východní vědy nám říkají, že žádný život běžného člověka není neměnný po celou svou dobu a vždy v pravidelných intervalech se něco mění. (Neexistuje život, ve kterém by se něco 9 let nedělo, něco se změní vždy). I tehdy, pokud my sami něco aktivně navenek nekonáme, pak se již pro nás osnová to, co konáme na myšlenkové a pocitové úrovni vnitřní – a najde to své vnější vyjádření. Pokud aktivně-mužsky nekonáte, pak pasivně-žensky přitahujete, takže tvoříte tak jako tak vždy. 🙂 Jsme člověk tvořivý, jsme obrazem (částí) samotného tvůrce celého vesmíru, nemůžeme netvořit!

Stvoření světa

Tak, jaký život si vytvoříte dnes? 🙂

Nebuďte netrpěliví, pokud se vám zdá, že se ve vašem životě delší dobu nic neděje, i když se třeba velmi snažíte… vězte, že přírodní zákony tohoto světa pracují PRO vás – a pokud se neděje to, co zrovna chcete, zaručeně se děje to, co je lepší a nakonec vše dobře dopadne. 🙂

Nejlepší způsob, jak začít cokoliv tvořit, je začít u sebe. Sebepoznání je nejen metou všech filosofů-teoretiků,  ale zároveň je to výborná praktická pomůcka pro běžný všední život.

Poznat lépe sami sebe vám například pomůže náš praktický ebook Objevte své životní poslání.

eBook Objevte své životní poslání

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

1 Response

  1. ivana napsal:

    všem nádherný večer hledám kamarááááda možná později i víc jsem na inval, vozíku a nehledám pečovatele pomuže mi někdo jsem opravdu sama všem děkuji za pomoc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *