Lekce se opakují – Klíč zvaný synchronicita

Klíč zvaný synchronicitaŽivot na zemi není nijak náhodný a neřízený, jak si mnozí lidé myslí. Vesmír je živá inteligentní vědomá bytost a pracuje s matematickou přesností na milimetry.

To je jedna z hlavních myšlenek knihy Klíč zvaný Synchronicita, jejímž autorem je David Wilcock, který sám o sobě říká, že je převtělením slavného “spícího proroka” Edgara Cayceho.

Autor nám, na náš vkus poněkud upovídanou, nicméně čtivou formou předkládá fascinující vědecké důkazy o energetické podstatě DNA, o propojenosti celého Vesmíru a odkrývá na vědecké bázi poznatky o geniálním živém uspořádání jednotného Celku.

Připomíná, že celý koncept života každého jednotlivého člověka i lidských dějin je navržen za účelem vývoje, za účelem evoluce lidského ducha i celého Vesmíru.

Lidské dějiny nejsou nahodilou směsicí vítězství a proher mocných a utrpení nemocných. Veškeré světové dění probíhá (a dá se spočítat a předpovědět!) v přesných předem určených časových cyklech. Existuje jen jeden příběh, jenž se stále opakuje (detaily, místa, období nejsou důležitá). To, co je podstatné, je duchovní evoluce. Všechny lekce se stále dokola opakují, dokud nepochopíme…

Sami jste si jistě všimli z vlastní zkušenosti, nebo podle pozorování (ne)zkušeností druhých,  že někteří z nás děláme vytrvale tu samou chybu! Někdo si najde partnera a ten třeba pije, rozvede se, najde si dalšího partnera a ten pije ještě víc. Jiný si zase najde práci a šéf je hotový tyran, najde si jinou práci a nový šéf jako by tomu starému z oka vypadl. Nebo máte možná zkušenost s tím, že z nějakého “záhadného” důvodu všechny firmy, u kterých nastoupíte, zanedlouho zkrachují…

Všechny tyto události nejsou žádnou záhadou ani schválností osudu, i když v jistém smyslu nám to “osud” naschvál dělá: velmi milosrdně nám tím předkládá učební lekce, ve kterých se máme v nekonečných obměnách učit jediné: Milovat. (Ale pozor! Milovat nejen druhého, ale i sebe! Což předpokládá, že chyby druhého sice můžeme přijímat a chápat, ale nedovolíme, aby na nás samotné měly destruktivní vliv!) Lidé se až příliš často vzdávají sami sebe a okolím se nechávají ovlivnit nebo zastrašit.

Jak píše David Wilcock v knize: “Úkolem je hledět vlkovi do očí a nechvět se přitom strachy…” V tom spočívá hra – musíte přijímat cokoli! Je-li na světě někdo, koho nemáme rádi, je naším úkolem se s tím vypořádat.

Zákon jednoty, který Wilcock v knize zmiňuje, jasně naznačuje: “Měli bychom stanovit přesné hranice všem, kteří se s námi snaží manipulovat, nicméně klíčem k zastavení kola nepříznivého osudu jednotlivce i celých národů nejsou zlostné a negativní emoce spojené se snahou ochránit sebe a druhé. Musíme je mít rádi, pochopit, jací skutečně jsou a vnímat hrůzy, jaké prožili ve svém rodinném životě, ale zároveň je zapotřebí bránit jim v páchání dalších škod, protože přesně v tom spočívá konečné vítězství na naší cestě životem, na Cestě hrdiny…”

Nemusíme trpět. V tom spočívá naděje. To je také poselství této knihy: Vesmír je koncipován tak, abychom ve finále zvítězili! Jakmile pochopíme skryté uspořádání Vesmíru a začneme ovládat své prožitky… okamžitě zlepšíme kvalitu svého života.

Vesmír

“Živý vesmír není sadistický. Nechce, abychom stále dokola trpěli a prožívali muka. Máme svobodnou vůli, což znamená, že se setkáváme jen s důsledky svých činů. Jak se vyvíjíme a vyzráváme, dějiny národů se odchylují od negativních časových linií a směřují nás k jiným, přínosnějším cyklům…

Protivník nám může škodit, jen když nepochopíme lekce a nebudeme ochotní odpouštět – a podlehneme svodům konfliktů a střetů. Stejné vzorce se budou dál odvíjet dokud neprocitneme na celosvětové úrovni. Čím víc se zaměříme na láskyplné a mírumilovné myšlenky a na progresivní změnu, tím větší je naděje, že se naše sny vyplní”…

Cesta hrdiny vede k vítězství to je zaručeno!

Vina člověka vtahuje do minulosti a strach ho posunuje do budoucnosti. Každopádně nás oba pocity odvádějí od čirosti a klidu přítomného okamžiku, v němž je všechno v pořádku, pokud se tomu sami nebráníme.

Můžeme vnést lásku do přítomného okamžiku.

Můžeme vnést klid do svého života.

Vesmír je dokonalý takový, jaký je. A my si to můžeme uvědomit…

Můžeme pochopit a pocítit  Co je to LÁSKA…

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *