Šťastný bez domu, bez peněz, bez majetku. Míra Ahimsa svobodně na cestě…

Míra Ahimsa už přes 20 let žije svobodně na cestách jen s minimem peněz v kapse. Žije bez majetku a bez domu, ale “bezdomovec” prý není, domov má podle jeho slov ve svém Srdci, na Planetě, ve Vesmíru, Bohu, Lásce, všude…

Vyzpovídali jsme Míru, abychom se dozvěděli, o co mu vlastně jde. Chce zachránit svět? Ulehčit si život? Nebo prospět přírodě, sobě? Proč to vlastně dělá, jaká je jeho motivace?

“Zajímá mě návrat k přirozenosti a zdravý životní styl na duchovní úrovni, chci žít s čistou karmou,” říká Míra, “hledám harmonii se sebou, s okolím, s přírodou, planetou a celým vesmírem.”

Proto také jeden čas chodil dokonce nahý a jeho finanční rozpočet na rok činil 0kč! Spal v lese nebo někde v křoví a jedl a oblékal si jen to, co kde našel…

“Pohyboval jsem se tak, jak to dělají ptáci, je logické, být tam, kde je zrovna teplo, kde roste ovoce…” A tak se Míra pohyboval na trase od severního Nordkappu až po španělskou Tarifu. Jeho cílem je přitom co nejméně škodit přírodě a co nejméně škodit své karmě.

“Lidé moc nevnímají jemnější detaily karmy, ale já z toho vycházím,” vysvětluje Míra. Chce zanechat co nejmenší ekologickou stopu. Proto si to nastavil tak, že nechce používat peníze, nechce svítit, topit, ani řezat dřevo a rozdělávat oheň, aby se zahřál. “Co když spálím nějaké broučky, kteří by se v tom dřevě chtěli ubytovat? Kdo jsem já, abych jim to překazil? Bude se to líbit tomu stromu, že ho řežu?!” To jsou otázky, které si Míra klade.

Pokud byste si mysleli, že Míra je nějaký primitivní bezdomovec, pak se nenechte mýlit vnější formou… Hraje na kytaru a další hudební nástroje, rychle se učí cizí jazyky, má spoustu přátel všude po světe, zdatně komunikuje přes e-maily, píše blog a nahrává videa na YouTube. Za 5 let mezi Španělskem a Norskem dosáhl s duhovým nápisem FREE HUGS přes 1 milion obejmutí!

Celý rozhovor o jeho netradičním životním stylu a jeho filozofii si můžete poslechnout tady, VIDEO:

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

2 Responses

  1. Iveta Dedinská napsal:

    Dobrý den, Míra Ahimsa má u Jardy Duška v Duši K vaše tričko , prosím , jde zakoupit v dámské velikosti xxl?

    • Mína napsal:

      Dobrý den, jistě. 🙂 Napište nám to prosím do meilu. Děkuji! Kontakty a eshop nahoře na liště. Děkuji Mína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *