Proč jsme nemocní? Duševní příčiny nemocí

Proč jsme vlastně nemocní? Odpověď je překvapivá a jednoduchá zároveň.

Někteří moderní vědci říkají a mnozí lidé ochotně přizvukují: „Za všechno může stres!“ Jiní říkají, že takové úvahy jsou nedomyšlené, nadsazené, zjednodušené… a selský rozum rovnou: „To je hloupost!“

Jiné lidové moudro nám trefně vysvětluje, co to takový stres vlastně je:
„Stres je, když máte sto chutí nakopat někomu prdel a musíte se ovládnout.“

A tady už se selský rozum, s hodnocením hledání příčin onemocnění ve stresu, příliš nemýlí. Příčinou našich ne-mocí není stres, ale naše ne-schopnost mu “čelit” = konstruktivně, s klidem, jistotou a přirozeně vlídně jednat.

DNA šťastných lidí

DNA šťastných lidí

Proč bych měl druhého nakopat (agresivní útok na druhého) a proč bych se měl ovládnout (agresivní útok na sebe) …

Pojďme se podívat na to, kde, jak a proč se taková ne-moc (agresivita) rodí:

Pokud někdo dlouhodobě potlačuje svou osobnost, nevyjadřuje přirozeně a s citem své potřeby a přání, neříká a nedělá tehdy to, co má, co cítí a co si myslí … nebo naopak na druhého má neoprávněné nároky – pak z toho pramení jeho nespokojenost s druhými nebo se sebou samým.

Takové nehezké pocity ze sebe sama, z druhých lidí nebo ze světa, nám přinesou nevíru v sebe, v druhé lidi a nakonec i ztrátu důvěry v bezpečné a spravedlivé uspořádání světa. A víra v ne-bezpečí a ne-spravedlnost s sebou přináší strach. Strach je pak původcem všech nerozumných a necitlivých, a tedy agresivních jednání, která blokují naší tvořivost a radost ze života – a tedy i přístup ke zdraví…

Kruh se uzavírá: takto oslabený člověk na úrovni psychiky má přirozeně slabou i svou imunitu na úrovni těla. Tělo je nastaveno jako samoopravný systém, ve stavu přirozeného vyladění člověka v souladu s řádem je schopno samo odbourat všechny útoky a napravit škody. Nedokáže to pouze tehdy, pokud mu člověk do jeho přirozeného proudu staví překážky v podobě dlouhodobého jednostranného přetěžování nebo necitlivého zacházení, a to nejen na úrovni tělesné, ale i myšlenkové a emoční.

Můžeme tedy bez nadsázky říci, že:
Příčinou všech ne-mocí = slabá imunita. A slabá imunita = slabá lásky-schopnost.

Imunita je schopnost obrany. Když milujete, tak chráníte. Chráníte své tělo, své potřeby, své názory a cíle. Chráníte i potřeby druhých, své rodiny, svých dětí a přátel i všech živých a neživých tvorů.

A chránit (milovat) znamenádávat dobrý pozor na to, abych nezranil a nezradil to, co si člověk, já nebo ten druhý, přeje a co touží ve svém světě uskutečnit.

Objevte své schopnosti. Vyjádřete svůj potenciál. Postavte se za své potřeby, své city, své názory a cíle. A druhým umožněte to samé …

Otevřete si tak cestu k radostnému, tvůrčímu a laskavému životu. Životu v hojnosti a přirozeně bez nemocí …

Na téma zdraví doporučujeme přečíst také naše články:

Příčina deprese a zhoubných nemocí a příčina šťastného života a

Jak si udržet trvalé zdraví – Anatomie ducha

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

1 Response

  1. Robert napsal:

    ok, vyborne a pravdive

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *