Příčina deprese a zhoubných nemocí a příčina šťastného života

“Všechno je na nic. Nic se stejně nezmění. Pro mě tu štěstí není. Není tu žádná pomoc. Pro takový život nemá ani cenu vstávat z postele…”

To je typické nastavení depresivního člověka. A tak zůstává ležet (nebo trpně snášet nevyhovující situace) a dál čeká na záchranu, která nepřichází přesně podle (jeho) plánu.

Negativita, beznaděj, nedůvěra (nevíra), přísnost, pochyby, zmatek, nechuť…

Pokud takovéto výkyvy nálady (vašeho vnitřního naladění) jsou pouze jednorázovou záležitostí a vy v žertu říkáte přátelům nebo kolegům v práci: “Ach jo, už mám zase depku…” pak není třeba propadat panice. Tady stačí chvilku (den dva) počkat, něčím (smysluplným) se zabavit a ono to zase přejde.

“Člověk se stává tím, co dělá SOUSTAVNĚ”

V této jednoduché větě je skrytý klíč k rozřešení nejen záhady chronických nemocí a deprese, ale téměř všech záhad toho, proč se nacházíme tam, kde se nacházíme a ne tam, kde bychom si zrovna přáli být.

Jistě jste už zaznamenali, že pokud jste příjemně naladěni, stávají se vám najednou nečekané potěšující příhody, potkáváte kolem sebe příjemné lidi a nerozhází vás ani pověstná “srážka s blbcem”.Pocity štěstí

Toto je také vysvětlení známého biblického pořekadla: “Kdo má, tomu bude přidáno…” Žel pořekadlo pokračuje stejně známým a platným: “Ale kdo nemá, i to málo, co mu zbylo, mu bude postupně odňato…” To není žádná záhada ani naschválnost rozmarného Boha, ale zákon, který je možná obtěžující, ale zase se na něj můžeme spolehnout a využít ho ve svůj prospěch. 🙂

Pokud se vaše myšlenky změní v neúnavné otravné kousavé opice, které SOUSTAVNĚ nahlodávají váš pocit bezpečí, jistoty, akceschopnosti a radosti ze života, dříve nebo později si takový vnitřní přetlak najde ventil… 

Zastavte takové zhoubné přemýšlení, dokud je čas!

Pokud se vám zdá, že vaše myšlenky začínají žít vlastním životem a vy nad nimi ztrácíte kontrolu a vládu (a bude to trvat dostatečně dlouhou dobu potřebnou pro nahromadění přetlaku), pak se přesně takovýmto nekontrolovatelným způsobem začne brzy chovat i vaše okolí a vaše tělo (uvolnění přetlaku). Všechno je samozřejmě velice individuální a do hry se vždy zapojují konkrétní jednotlivé faktory, ale tento základní princip je vždy stejný.

Řekněte životu ano!

Pokud se neustále chováte, tváříte a myslíte stylem “mouchy, snězte si mě…”, tak si vás tyto mouchy (převlečené za vaše známé, spolupracovníky, tělesné příznaky či různé životní okolnosti…) pravděpodobně také brzy “snědí”!

Ukažte vašim myšlenkám, vašemu tělu i vašim životním okolnostem, kdo je tady pánem! Pánem laskavým, milujícím a jednajícím… 

Že nemáte důvod se smát?
Že se vám nedaří?
Že nemáte přátele, peníze, práci, lásku…. ?

Výborně! Právě jste si pojmenovali přesně to, po čem nejvíce toužíte.

To, co potřebujete teď,  je – akční plán! Jak jste se do pocitů deprese či nemoci dostali, stejně tak se dostanete zase zpět. Opakem (pocitů) deprese či ne-moci, je (pocit) štěstí a moci…

Pocit moci

Vyskočte z postele a vytvořte si akční plán! Tím si začnete tvořit plán vašeho šťastného života, a to samo o sobě pro vás bude důvodem, na který se budete vždy každý den těšit. Vidina toho, že se věci pohnou a že se vám začne dařit – a že si to dokonce můžete řídit a tvořit vy sami… je přece dobrý důvod k radosti, co myslíte? 🙂

Takže, jdeme do toho:

1) Že nemáte důvod se smát? Pak je vaším úkolem ho najít!
Každý den si sepište několik důvodů, proč se MŮŽETE smát. A pak jim během celého dne věnujte náležitou pozornost! Děkujte a oceňujte to všechno, co už máte… Vděčnost je vůbec nejlepším lékem na veškeré pocity nemoci a neschopnosti.

2) Že se vám nedaří? Pak je vaším úkolem zařídit, aby se vám dařilo!
Každý člověk má nějaké schopnosti. A pokud ne, je schopen se nějakým dovednostem naučit. Objevte svou skrytou “hřivnu”, pátrejte, studujte, učte se, ptejte se, hledejte… a naleznete! Nikdo nemá povinnost vykopávat vaši hřivnu za vás, to je vaším úkolem ji najít, vyleštit a ukázat světu.

3) Že nemáte přátele, peníze, práci, lásku… Pokud vám to chybí a toužíte po tom – najděte to! Začněte … a okolnosti se přidají. Stále platí staré dobré: “Člověče přičiň se – a pánbůh ti pomůže”.

Tak, a máme to. 🙂

Ještě si myslíte, že zůstat ležet v posteli a skuhrat na život má své výhody?

Před vámi je teď vidina šťastného života …  Vstaňte – a vykročte za svým snem!

S akčním plánem vašeho šťastného života vám také může pomoci naše motivační kniha

Vstávej! je čas jít za svým Snem …

Obálka eBook pdf Vstávej! Je čas jít za svým Snem

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *