Jak jsme fotili siluety – obrazy aury

Aura - rodinkaV našich i cizích článcích se setkáváte s  fotografiemi, jako je třeba tato duhová rodinka. Zajímá vás, jak podobné obrázky vznikají? Někdy jde o čistě grafické zpracování, jindy slouží jako podklad živí lidé…

Protože rádi fotíme a Vítek se navíc zabývá i počítačovou grafikou, jednoho dne nás napadlo použít jako základ pro vytvoření podobných obrazů naše vlastní siluety.  Od nápadu byl už jen kousek k realizaci.

První naše úspěšná “fotka” živé lidské siluety “Aura Mina” (postava sedící v meditující pozici, obklopená barvami aury) vznikla poměrně snadno.

aura-mina-origModelka Mína se svlékla, aby byly vidět obrysy její siluety a pózovala v meditačním sedu na stole u nasvícené zelené kuchyňské zdi, zatímco fotograf Vítek pózoval za fotoaparátem, chvíli zleva, chvíli zprava – upravoval nastavení, expozici, zaostření, osvětlení, stativ… takže Mína si mohla zatím v klidu i zameditovat. 🙂

Hotovou fotografii pak Vítek nadšeně odnesl do své PC dílny a několik dní se s ní “mazlil”, až pak mohl Míně slavnostně předat hotový výrobek:

Aura šťastných lidí

Aura Mina se stala na světových fotobankách naší nejprodávanější fotkou. Můžete se s ní setkat u různých článků o auře, zdraví, barvách, či meditaci. (Zde je článek o prodeji obrázků na zahraničních fotobankách.)

Po tomto úspěšném společném dílku jsme se vrhli na dílo poměrně rozsáhlejší, a to sice focení celých siluet nás obou a ještě k tomu v pohybu. 🙂

K takovému projektu jsme ovšem potřebovali pořádný prostor a řádné osvětlení…siluety-studio-uvnitř

S tím si kutil Vítek poradil hravě – nejprve ke stropu připevnil trubku, na ni zavěsil bílou zahradní textilii, za ní pověsil několik zářivek a polepil odraznou fólií z lékárny. Obývací pokoj během jednoho dne přestavěl na filmové studio.

siluety-studio-venku

Následujících několik víkendů jsme věnovali nočnímu pózování v černém oblečení před bílým pozadím.

Natočili a nafotili jsme několik sad videí a fotek různých životní situací – od cvičení taiči, tance rock and rollu, romantiky, hádek, různých setkání… až po zběsilé křepčení nebo úplné hlouposti (jako žena s jablkem na hlavě a muž s vidlemi nebo pádlem). 🙂

Užili jsme si kolem toho spoustu legrace…

siluety-kytkaSilueta - mistr

Některé povedené kousky ještě čekají na své vytažení z archivu a vybroušení k dokonalosti, jiné se již dočkaly své slávy a zdobí články nebo naše videa, jako třeba tento duhový mistr:

aura-mistr-deosum

Dokonalost siluet, jemné vyladění a barevné vyzařování obrazů má za cíl přiblížit pro mnohé neviditelný svět jemných nitek, pocitů a souvislostí, který, ač zůstává skryt v pozadí, je tím rozhodujícím prvkem pro řízení událostí našeho života. 

Ze série aurických siluet je i další náš úspěšný 3D obraz meditující osoby, který jsme nazvali Rovnováha.

Aura-Yoga

Protože neviditelný svět a síly v něm působící je to, co nás zajímá a o čem píšeme a mluvíme, plánujeme do budoucna i výstavu uvedených (a mnoha dalších obrazů).

Pokud vás tyto “neviditelné” věci také zajímají, můžete si přečíst například náš článek Lekce se opakují – Klíč zvaný synchronicita.

Facebook komentáře

komentářů

Šťastní lidé

Pomáháme lidem poznat sebe sama, objevit své schopnosti a vytvořit si šťastný život...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *