Animal Therapy – ukázka, chov a mazlení zvířat

Zvířata léčí, léčí také péče o ně a také radost z nich. 🙂 Všechny tyto benefity v jednom spojil mladý chovatel Omar v projektu, který nazval Animal Therapy.

Začalo to tradičně křečkem doma, pak následovali králíci, křepelky, slepice, husy… a dnes už má Omar i koně. 🙂

“Všechno si táhnu sám, ráno ještě před školou musím zvířata nakrmit, vyčistit, zabezpečit, odpoledne jsem zase u koní. Jezdím pro trávu, seno, krmení…” říká Omar. Opravy drobných strojů, servis nářadí, tvorbu klecí a výběhů pro zvířata, to všechno si dokáže zajistit sám.

A zatímco mnozí mladí v jeho věku nevědí, co se životem a mnohdy propadají depresím, malomyslnosti, ztrácí smysl života nebo vymýšlejí lumpárny…, Omar má o zábavu postaráno! Když totiž máte pravidelnou povinnost, která vás baví a naplňuje, na nějaké stýskání nebo stěžování si na život prostě nemáte čas! 🙂

Byli jsme u Omara na návštěvě a prohlédli si všechna jeho zvířata. Dnes chová hrdličky, křepelky, králíky, malé kačenky i velké husy pomořanské. Vzácností v chovu jsou původně bojové slepice Orlovky bílé. Ve výběhu ani v klecích s Orlovkami se však žádné boje nekonají, přestože je na jedné hromadě i několik kohoutů, slepice i kohoutci vypadají vyloženě mírumilovně a přátelsky.

Omar si nenechává všechny své dovednosti pro sebe. Založil projekt Animal Therapy, v rámci kterého objíždí školy, školky, domovy důchodců, pečovatelská a terapeutická centra, kde pořádá živé přednášky s ukázkou zvířat. Program je kontaktní pro malé i velké. Zvířátka je možné si pohladit, vyfotit se s nimi. Seznámit se s tím, jak které zvíře vypadá, jak se chová, čím se živí, jaká jsou jeho specifika a jak o něj pečovat, pokud by si jej chtěl někdo pořídit.

S Omarem jsme natočili hned dvě VIDEA. Jedno speciálně o slepicích Orlovkách a ve druhém videu si představíme všechna ostatní Omarova zvířata a program Animal Therapy. 🙂

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *