Sázíme živý plot – Jilm sibiřský – VIDEO

Stejně jako vy, i my máme své sny a plány. Jedním z našich plánů bylo – mít na zahradě živý plot, aby nám kolemjdoucí nečuměli do dvora a my se mohli nerušeně věnovat našim zahradním radovánkám.

Dlouho jsme meditovali, jaký že by to měl plot být, až jsme se nakonec rozhodli pro Jilm sibiřský, protože je ze všech nejrychlejší a my už nejsme nejmladší. 🙂

Ostatní keře na živé ploty rostou pomalu pomaloučku a my chceme mít živý plot v plné síle do roka a do dne. A to právě sibiřský jilm umí! Pro jeho rychlý růst mu jeho pěstitelé přezdívají dokonce kouzelný živý plot a slibují, že do roka vyroste téměř dva metry!

Jilm

Jilm sibiřský – strom

Některé rostlinky na živé ploty jsme vám představovali v článku Živý plot – jaké vybrat rostliny. Některé z nich jsme si také po pár kusech koupili a rozsadili po zahradě, což bylo raz dva.

Ovšem vysázet takový živý plot, to není jen tak. 🙂 Sázení, a především úpravy terénu, se nám nakonec protáhlo na několik dnů.

Jak takové naše zahradničení probíhalo a co všechno se musí vykonat ještě předtím, než se rostlinky umístí na své místečko, se můžete podívat na video. 🙂

 

Facebook komentáře

komentářů

Šťastní lidé

Pomáháme lidem poznat sebe sama, objevit své schopnosti a vytvořit si šťastný život...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *