Předpovídání budoucnosti – Víte, kam jdete?

Ano, je možné vědět, kam jdeme a co nás v životě potká. A nemusíme se vůbec spoléhat na osud, náhodu, dokonce ani na Boha, šťastný osud si můžeme vytvořit.

Bůh, osud nebo náhoda tu jsou pro nás, chystají se nás každou chvíli oblažit… Ale to, jestli nás oblaží příjemně nebo nepříjemně, o tom si rozhodujeme my sami! My sami rozhodujeme o tom, jaké lidi a situace do svého života pozveme.

Jak si vytvořit šťastný osud? Důraz je právě na slově VYTVOŘIT…

Je evidentní, že se nám v životě stále něco děje. Dokonce i tehdy, pokud se o nic cíleně a vědomě nesnažíme, nám do života stále něco vstupuje. Mnozí si to pak vysvětlují tak, že ať už se snažím nebo ne, stejně si se mnou Život udělá, co chce… Omyl! Život je citlivý mechanismus, inteligentní vibrující energie, která si sice dělá, co chce 🙂 , ale co se nás lidí týče, život následuje naši vůli a dělá s námi pouze to, co si sami přejeme, nebo kam své kroky směřujeme.

Můžeme vysledovat, že dostaneme přesně to, na co se těšíme, žel i to, čeho se obáváme. Už v Bibli je podobný mechanismus (zákon) zanesený ve slovech: “Ten, kdo věří, dostane podle své důvěry a čeho se bojí bezbožník (rozuměj ustrašený člověk bez důvěry) to na něj přijde.”

Život je jako zrcadlo

Prozradíme vám jednoduchý mechanismus, jak si v životě zajistit, aby “na vás přicházely” jen samé příjemné zprávy. 🙂

Tajemství šťastného osudu spočívá v našich šťastných myšlenkách a pocitech, jako jsou: láska, důvěra, vděčnost, radost… Je v našem vlastním zájmu, abychom si udržovali povznesené pocity, bez ohledu na to, co o tom zrovna třeba soudí druzí… Ne nadarmo první přikázání zní: miluj!…

Pokud v životě nevidíte důvody, proč byste se měli smát, pak byste je měli co nejdřív začít vyhledávat! Jako člověk totiž vládneme jednou přímo magickou schopností – a tou je pozornost. A ta vytyčuje našemu životu cestičky – kam svou pozornost zaměříme, tudy se pak za ní svými myšlenkami a pocity vydáváme… a s tím se pak v životě (ve svém osudu) setkáváme.

Slovo “osud” v sobě skrývá výraz “soud”, “soudit”, “co o tom soudíte?” Můžeme se zeptat i takto: “co si o tom myslíte/cítíte?”. Myslíte negativně, nebo pozitivně? Cítíte se nepříjemně nebo příjemně?…

Ježíšovo varování znělo: “Nesuďte, nebo budete souzeni… neboli jakou měrou měříte – takovou vám bude odměřeno…” V pravém slova smyslu Váš soud vám přinese váš osud. 🙂 Buddhistický koncept (což není systém víry, ale systém pozitivní nauky pro život) to vidí velmi podobně: Hlídej si své myšlenky a pocity, aby ti nezbloudily v kalných vodách, a ve výsledku tě potká šťastný osud.

Dalajlama Nemusíte být věřící, ani nějaký alchymista, guru, jasnovidec, léčitel, šaman nebo jogín… abyste dokázali předpovědět, co se vám (nebo komukoliv) v životě stane. Stane se totiž přesně to, kam směřujeme. Kam směřujeme svou pozornost!

Zkuste se chvíli zamyslet/zacítit: Kam (trvale) směřujete svou pozornost?… Je vašim cílem, cílem vaší pozornosti: radost, láska, laskavost, pochopení, porozumění, zábava, tvořivost, trpělivost, dobrá společnost, dobrá nálada? Gratulujeme! Pak právě k tomu směřujete a v budoucnu toho budete mít 100x tolik! 🙂

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *