Milionové domácí koláčky

V neděli ráno jsme se probudili a dostali chuť dát si k snídani něco dobrého. A protože neradi trávíme v kuchyni příliš dlouho času, máme rádi jednoduché efektivní recepty na rychlé a levné dobroty, které připravíme s minimálním úsilím a maximálním výsledným efektem.

Upečte si s námi luxusní křehké koláčky!

Milionové-koláčky-dva

Na pečení jsme použili následující Recept:
Kvásek: 7 lžic vlahého mléka, 9 lžiček cukru, kostka droždí
Těsto: 200 g hladké a 200 g polohrubé mouky, ½ kostky másla, 3-4 lžíce oleje (nejlépe olivového), 2 vejce, kůra z jednoho citronu
Náplň: mletý mák (200 g) + hrnek mléka a cukr nebo kostka tvarohu + 1 vejce a cukr.

(Milovníci zdravé stravy mohou použít přírodní hnědý cukr, mouku celozrnnou a mléko nahradit sušeným mlékem sojovým nebo kokosovým).

Nejprve jsme smíchali ingredience na kvásek a dali ho asi na 10 minut vykynout do lehce ohřáté trouby.

Mezitím jsme smíchali obě mouky, do ní nastrouhali ½ kostky másla a kůru z jednoho citronu, přidali 2 vejce, 4 lžíce olivového oleje a vykynutý kvásek. Vše jsme zamíchali, uhnětli těsto a dali kynout do ještě teplé trouby.

Potom jsme si oblékli plavky a kraťasy a šli si v ranním slunečném dni zaběhat kolem řeky. V řece si pak krátce zaplavali a na břehu protáhli těla a lehce si zacvičili. Doběhli jsme zpět a těsto už bylo krásně nakynuté a nachystané.

V rychlosti jsme si jednoduchým způsobem připravili dvě náplně: na makovou povařili hrnek mléka s mletým mákem a cukrem podle chuti a na tvarohovou smíchali kostku tvarohu s vejcem a trochou cukru.

Těsto jsme vyváleli na tenkou placku a nakrájeli na čtverečky. Na ty nakladli připravené náplně a růžky těsta lehce přehnuli ke do středu. (Šátečky nemusí být úplně uzavřené, náplň při pečení nevyteče).

Koláčky jsme dali na plech na pečící papír a pekli asi 15-20 minut na 180°C.

S minimálními náklady tak vyrobíte 2 plné plechy luxusních koláčků.

  • Jednoduchá příprava
  • Skvělý lákavý vzhled
  • Malé množství ingrediencí
  • Velké množství výsledného výrobku
  • Úžasná lahodná chuť

Takový recept je přímo milionový! U pečení si zarelaxujete, zasportujete, tvořivě se vyřádíte při vymýšlení vlastních tvarů  koláčků a hlavně si skvěle pochutnáte.

Přejeme Vám jednoduché vaření a milionové pochutnání! … Úspěšný den!

Milionové koláčky

Facebook komentáře

komentářů

Šťastní lidé

Pomáháme lidem poznat sebe sama, objevit své schopnosti a vytvořit si šťastný život...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *