Letní účes? Barevné letní copánky!

Šťastní lidé - pralesničky

Přišlo léto, čas dovolených a lidé si dovolují různé věci. Například si dovolují cestovat. A když už cestují, měli by dbát na to, aby jim to slušelo. A jelikož se lidé o dovolených hodně svlékají, měli by kromě slušivých plavek mít i slušivý účes.

Upleťte si s námi barevné a extravagantní letní copánky … jsou vhodné zejména pro lidi z korporátní sféry a manažery všeho druhu, pro které je maximální odvaz koupit si puntíkatou kravatu. Dovolujeme vám, abyste si dopřáli víc než jen puntíkatou kravatu.

Budete potřebovat vlasy, bez nich to vážně nepůjde. Leda byste si copánky lepili kanagomem (lepidlo nejmenované značky). Dále barevnou pletací vlnu, chemlon nebo kanekalon. Kanekalon je profesionální materiál imitující vlasy, který se vyrábí v různých barvách. Z chemlonu štrykovala moje babička pantofle, protože to bylo před 50ti lety in. Pletací vlnu všichni znáte, její výhoda je, že je k dispozici v mnoha barevných odstínech. Dále budete potřebovat stejně naladěného partnera, jako jste vy. To je asi to nejdůležitější. Nestejně naladěný partner si může myslet, že jste se zbláznili.

Copánky pleteme jako pomlázku ze tří prutů. Vezmeme pramínek vlasů, který omotáme těsně u hlavy vlnou přeloženou na půl a uděláme uzel. Pak pramínek vlasů rozdělíme na dva (tím získáme tři prameny – dva prameny z vlasů a jeden z vlny). Pleteme tak, že pramen zprava dáme doprostřed, pak pramen zleva dáme doprostřed a tak pořád dokola. Na konci upletený copánek převážeme několikrát nití a uděláme uzel.

Šťastní lidé pletou barevné letní copánky - uzel

Foto: Pleteme v Praze na Střeleckém ostrově

Pleteme ve volném čase, každý den několik copánků a povídáme si při tom. To je největší bonus tohoto účesu. Nemusíte několik hodin sedět u kadeřníka a utratit několik tisíc Kč. Pletete s partnerem, jak máte chuť, povídáte si u toho, pijete čaj nebo mlsáte. Také nemusíte plést běžných 150 copánků, ale třeba jenom 10 jako my. I tak účes vypadá skvěle.

Šťastní lidé pletou barevné letní copánky

Bonus pro esotericky laděné čtenáře: Pokud věříte tomu, že vlasy symbolizují sílu a energii, s tímto účesem rozproudíte energii všech čaker a aura se vám rozzáří jako vánoční stromeček.

(Nejsme profesionální kadeřníci, jsme amatéři, kteří se do všeho pouštějí po hlavě, a tak jsme se po hlavě pustili i do copánků. Pokud znáte nějaké copánkové finty, například, jak uplést copánky, které nesjíždějí, tak prosím napište do komentáře.)

Copánky máme na hlavě tři týdny, vlasy si běžně myjeme i s copánky. Dají se i s nimi vytvářet také různé účesy (culíky, drdoly). Počítáme, že copánky ještě nějakou dobu vydrží, pak odrostou a taky trochu povolí.

Pletací vlna stála několik desetikorun. Čas, který jsme věnovali pletení, byl čas věnovaný našemu vztahu.

Užijte si dovolenou a dovolte si být originální …

PS: Natočili jsme pro Vás video, kde lépe uvidíte, jak si copánky můžete umotat. 🙂

 

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *