Léčivé bylinky – jak a kde je najít v zimě

léčivé byliny kontryhel

Spojení s přírodou je jedno z nejléčivějších spojení, které můžeme tady na planetě Zemi prožívat.

Ztráta spojení (se sebou, s lidmi, s okolím, se Zemí, s vesmírem, se Zdrojem, se svým posláním, s radostí…) je také branou k různým našim slabostem, neduhům, depresím a nemocem.

Ozdravit, utišit nebo nabudit…, a tedy vrátit zpět do rovnováhy nás může i krátký pobyt v přírodě, která nám svým vyzařováním předává jednu důležitou posvátnou pravdu: Všichni jsme Jedno.

Léčivé bylinky jsou posly této čisté přírodní energie. S jejich užitím v podobě čajů, odvarů, tinktur či mastí do svého těla čerpáme nejen minerály, vitamíny a stopové prvky, ale také (a především) energetickou esenci jejich vyzařování, které u každé rostliny, jako i u každého jiného tvora, je zcela specifické a s jedinečným účinkem na naše těla a duše.

paprsek slunce na trávě

Daleko lepší, než jít pro bylinky do lékárny, je naučit se je znát a vyrazit na bylinky do přírody.

Čerstvé bylinky můžeme sbírat třeba i uprostřed zimy! Stačí znát pár základních druhů – a pak už je neomylně poznáte a můžete si je nasbírat v jakékoliv roční době.

Zveme vás na video procházku po přírodě. Projděte se s námi po louce a lesem – ukážeme vám náš “tajný” tip na to, jak najít čerstvé bylinky třeba i uprostřed zimy. 🙂

 

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *