Jak změnit minulost?

Skutečné životní příběhy jsou nejpůsobivější. “Mě už život naučil!”, slyšeli jste už jistě někdy. Ale co, co nás naučil? …

Někteří zahořkli a hýčkají si v sobě pocit, že jsou obětí ve vleku nějakých podivných sadistických choutek nevyzpytatelného Boha, kterému dělá dobře lidi trýznit. Často si takového Boha dokonce oblíbí a nezřídka se se svými problémy dokonce holedbají říkajíc: “Koho pánbůh miluje, toho s křížkem navštěvuje…” A ani je nenapadne, že sebezničující způsob myšlení a chování si nesou v sobě a žádný člověk jim blízký či vzdálený, natož pak Bůh, z toho radost nemá…

Pocit ze života

Naštěstí je mezi námi i velká skupina lidí, které “život naučil”, že ať už se stalo cokoliv, je to minulost. A tu můžeme změnit – svým pochopením a přijetím.

Pokud pochopíme, že každá duše, která přichází do tohoto světa, má svou vlastní cestu a své důvody, proč se jí děje, co se jí děje… a že my s rozhodnutími (a tedy i osudem) druhých jen pramálo zmůžeme, pak cokoli se děje, dokážeme přijmout s pochopením.

A pokud pochopíme a přijmeme, že život každého spočívá jedině v jeho rukou (nebo spíš v jeho volbě, čemu chce ve své mysli a svých citech věnovat pozornost), pak můžeme i měnit a začít si tvořit život, ve kterém už žádné velké nepříjemnosti nebudou existovat.

A pokud by se přece ještě nějaké drobnosti na naší cestě objevily, budeme vědět, že máme moc si s nimi hravě poradit.

lotus-523688_1280

Jaký život žijete vy? Jste šťastní? 

Dokážete přijmout všechno, co se ve vašem životě děje, jako vaše svrchované dílo?

Dokážete přijmout, že všechno, co se stalo někomu z vašich blízkých, nebo komukoliv jinému, byla jeho vlastní volba a vy jste s tím nemohli nic udělat?

To, co ale pro sebe (a potažmo pro druhé) udělat můžete, je začít si tvořit šťastný život – a tím si zajistit šťastné pocity ze sebe i ze života.

Pokud někomu obětujete svůj čas, dáváte mu svoji energii, ale on se přitom nemění a vaše energie den ze dne slábne, neděláte pro nikoho zrovna dobrou službu.

Stejně tak, pokud svoji energii věnujete na přemítání nad záležitostmi minulosti, které už se také změnit nemohou, pouze se tím vyčerpáte a radostných pocitů se nedočkáte.

Pamatujte si: Svůj čas a energii nikomu nedlužíte!

Oddanost svému poslání a úcta a láska k sobě jsou vždycky na prvním místě…

Stáhněte si zdarma eBook Jak být šťastný a začněte se řídit zásadami šťastného života už dnes! 🙂

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *