Jak být úspěšný?

Možná si kladete otázku, jak v životě vlastně uspět?

Taková otázka sama o sobě je správná a velmi důležitá, nicméně odpovědi často hledáme v kalných vodách…

Už od malička jsme totiž vedeni (a paradoxně nejvíce právě  systémem oficiálního vzdělávání) že se “musíme hodně učit!… aby z nás něco bylo!”… Nevědomky je nám tak podsouváno hned několik myšlenek, které nás časem, pokud nejsme dostatečně bdělí, přivedou na scestí.

Předně se nám tím sděluje, že takoví, jací jsme a s vědomostmi a potenciálem, který máme, nestojíme za moc a že nejlepší, co pro sebe můžeme udělat, je, naučit se opakovat po druhých bezchybně jejich slova a myšlení a tak se na stupínku předvést světu.

Jak být úspěšný

Samostatnost a kreativita se moc nenosí, s tím si školní tabulky nevědí rady. A pak, …aby z nás něco bylo – pro druhé! Buďte lékaři, profesory, inženýry, umělci…. Budete tak slavní, úspěšní, bohatí, oblíbení, budete kapacita! Rodiče z vás budou mít radost, zabezpečíte rodinu, společnost to ocení… rozhodně nebudete nikomu dělat žádnou ostudu!

A tak se postupně učíme, že být úspěšný = být úspěšný v očích druhých (na úkor svých vlastních potřeb a přání). Jedničkáři jsou ti, co se nejvíce zavděčili… Někteří pak pořád ještě i v dospělosti chtějí sbírat jedničky, chtějí být nejlepší. Nejlepší pro ostatní…

V životě má však takový úspěch hořkou pachuť. Touha se zalíbit nebo zavděčit a obhájit tak sám sebe před sebou a před světem, vede ke zvýšené aktivitě na poli vnějším a často úspěšné manažery, manželky nebo otce rodin dovede ve finále do zhroucení, deprese nebo do nemoci.

“Musím stihnout ještě tohle a ještě tamto…” je častá odpověď uštvaných, nešťastných (a nezřídka už i nemocných) lidí.

Pamatujte si: Vy nemusíte vůbec nic!

Úspěch

Dovolte si vypnout (vnější signály a tlaky okolí) a nalaďte se na příjem (svého vnitřního láskyplného hlasu).

Vy sami jste sobě nejbližší, nezrazujte se. Buďte sami pro sebe tím nejlepším přítelem a dovolte si být úspěšní – podle vašich měřítek! 🙂

Pro ty z vás, kteří už nechtějí dál psychicky živořit v nudném zaměstnání jen kvůli penězům nebo prestiži… a touží konečně začít žít svůj život naplno… jsme připravili 5 praktických cvičení v podobě online kurzu Objevte své životní poslání.   


Vítek a Mína

Více o kurzu Objevte své životní poslání

 

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *