10 zábavných tipů jak oživit partnerský vztah

Občas se stává, že partneři zabřednou do koloběhu všedního života, přestanou spolu komunikovat a začnou žít vedle sebe, místo, aby žili spolu. Pokud se vám něco takového stalo, můžete vyzkoušet naše tipy, jak oživit partnerský život. My si podobné legrácky vymýšlíme každý den, a tak máme stále dobrou náladu. 🙂

Zahajte hru
Dejte si bojový (tedy zábavní) úkol – kdykoliv během dne pocítíte, že zábava nebo porozumění vázne, navrhněte tomu druhému společnou hru, kterou si připomenete, že život je především zábava, hra a radost. Úkolem druhého pak bude navrženou hru nebojkotovat, ale srdnatě vykonávat a náležitě si užívat. Jako hra poslouží cokoli jednoduchého a dostatečně bláznivého. Třeba na chodníku za domem dělejte hvězdy.

Běh a zdravíVyběhněte
Dejte si společně pár koleček běhu kolem domu, dvorku nebo řeky. Nezapomeňte u toho dělat legrační poskoky, přískoky a pořádně máchat rukama. Když se díky takovému překotnému a ztřeštěnému běhu jeden natáhne a vyválí v bahně, bude mít ten druhý alespoň příležitost prokázat mu dostatečně pozornosti a laskavosti, až mu bude otírat slzy z obličeje a bahno z bundy a ukázat mu svou velkorysost a loajalitu, až ho ubuleného a zabláceného hrdě povede městem domů.

Vezměte papír, tužku a pište.
Mějte po ruce papír a tužku a zapisujte si své příjemné pocity, kdykoliv vás váš partner během dne něčím potěší nebo příjemně překvapí. Povoleno je zapisovat pouze pozitivní dojmy. Pamatujte – vždy je tu něco pozitivního, co jde chválit, obdivovat a oceňovat. Negativní věci nás v tuto chvíli nezajímají. Večer si pak své obdivné dopisy navzájem vyměňte nebo přečtěte.Běh a zábava

Vymalujte, nařežte dřevo nebo přestěhujte nábytek
Vrhněte se po hlavě (ale s rozmyslem) do nějaké tvůrčí činnosti. Dovoleno je cokoli, co poslouží společné komunikaci i společným prostorám a nabudí vaše tvůrčí schopnosti, sílu houževnatosti a vzájemné spolupráce.

Drbejte se navzájem
Drbání je příjemné a zdravé. 🙂 Dejte si závazek: kdykoliv pocítíte náběh na hádku nepříjemný pocit nebo neporozumění, všeho nechte a začněte se navzájem drbat (alespoň dvě minuty). Povoleno je drbat všechno – záda, hlavu, břicho, nohy… Když bude druhý lechtivý a bude se smát, tím lépe, smích je zdravý, rozšíří vám cévy, prokrví organizmus a vyplavené hormony štěstí zaženou chmury.

Zkuste extrém
Kdykoliv vás přepadne společná nuda nebo touha se hádat, změňte téma. Stačí cokoliv jednoduchého a okamžitě dostupného. Snězte spolu pálivou chilli papričku, nebo sundejte boty a bosky se proběhněte po trávě nebo se vyválejte ve sněhu. Zažijete podobné pocity a můžete se procvičit v empatii. Až vás bude společně pálit pusa nebo studit nohy, na společnou hádku nebo nudu si v tu chvíli ani nevzpomenete! 🙂

Zpívejte
Zpívejte si. Zpívejte tak často, jak to jen jde. Zazpívejte si písničku, buď známou, nebo si vymyslete slova, která vás vystihují. Naše oblíbená písnička je: „Miláčku, miláčku, mi-láč-kuuuuuu, miláčku, miláčku, milááááááč-kuuuuuu….“ 🙂 Když neumíte zpívat, nevadí. Až váš společný zpěv natočíte na video a pustíte si ho, bude to o to větší legrace.

Partnerský život šťastnch lidí

Uvařte si spolu
Jděte (běžte) do obchodu a kupte si nějakou mlsotu, kterou společně sníte. Něco spolu uvařte. Spolu = jeden škrábe, druhý krájí. Můžete si pak společně pochutnávat a chválit se za povedené jídlo nebo se vzájemně utěšovat a motivovat se k dalšímu společnému vyběhnutí pro nové suroviny.

Relaxujte spolu
Napusťte si vanu a vytvořte příjemné prostředí. Rozmístěte po koupelně svíčky, do vody nasypte koupelovou sůl nebo nalijte vonný olej. Pokud nemáte žádné koupelové ingredience, nasypte do vody sůl kuchyňskou, olej olivový, rozdrobte kostku droždí nebo pytlík jedlé sody. Pusťte si příjemnou hudbu a vlezte do vody spolu. Máte-li malou vanu, tím lépe. Pocvičíte se alespoň v trpělivosti a ohleduplnosti, až se budete ve vaně vzájemně laskavě vyhýbat tak, abyste se při vší té legraci i trochu vykoupali… Pokud si vzájemně vydrbete záda nebo něco jiného, je to jen ku prospěchu věci.

Napište spolu článek
Společné psaní má své výhody. Buď se pohádáte o každé slovo, nebo najdete společnou řeč. Nebo každý napíše část článku a budete se respektovat. My jsme spolu napsali tenhle článek. 🙂

Klíčovým slovem všech těchto doporučení je slovo SPOLU. Když budete dělat věci spolu, tak vás to sblíží. Zažijete podobné pocity a získáte společné vzpomínky. Naučíte se věci řešit, spolupracovat, komunikovat a ohleduplně spolu zacházet. Anebo se naštvete a to je taky dobře – alespoň partnerovi dáte prostor pro to, aby ukázal, co v něm je (anebo není). A získáte tak příležitost pro vzájemné pochopení a můžete se zdokonalit v umění láskyplné komunikace.

A nezapomínejte na jednu z hlavních doporučení ke šťastnému životu: Buďte jako děti! 🙂 Když si zachováte v životním přístupu a komunikaci dětskou zvídavost, hravost a zaujetí, zjistíte, že se vlastně ani nedokážete zlobit, a to ani ve vztazích …

Buďte jako děti

Další články na téma šťastného partnerství:

Výběr toho pravého partnera

Partnerská komunikace

Máme společnou cestu?

Vyšší úrovně partnerské komunikace

Facebook komentáře

komentářů

Šťastní lidé

Pomáháme lidem poznat sebe sama, objevit své schopnosti a vytvořit si šťastný život...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *