Stavba a montáž skleníku – VIDEO postup krok za krokem

Přemýšlíte, že si pořídíte na zahradu skleník? Váháte, jaký koupit nebo postavit? Skleněný, umělý nebo jen fóliák? Hranatý nebo kulatý? Přemýšlíte, jestli si vůbec poradíte s montáží?

Také jsme si kladli podobné otázky, dumali, zvažovali všechna pro a proti a nakonec jsme si vybrali polykarbonátový skleník značky Volha. Oproti sklu byla výhodou takového umělého skleníku jednoznačně cena.

Montáž se ovšem ukázala jako oříšek. Jednak je třeba důkladně
připravit terén. Na nerovném terénu se vám polykarbonát může při větru rozsypat, při nedobrém ukotvení dokonce uletět. Proto je dobrá volba základy dobře připravit a vybetonovat.

Další úskalí je řezání polykarbonátu. Pokud čekáte skládačku, kterou jednoduše položíte a postavíte na pozemku, vězte, že u tohoto druhu skleníku vám přivezou velké pláty a konstrukci zvlášť a vaším úkolem bude si pláty dle konstrukce obkreslit, nařezat, zkompletovat a sešroubovat…

Ještě větší úskalí jsou nedokonalé a místy i zavádějící informace v návodu a třešničkou na dortu nedokonalostí jsou vadné komponenty (například šmejdské vruty…) Se závěrečnou montáží si jako samostatná persona možná těžko poporadíte a bude lepší, když na ukotvení konstrukce a konečné položení plátů budete dva.

Celková stavba skleníku se nám protáhla. Dohromady i s úpravou terénu jsme skleník stavěli téměř rok! Chvílemi jsme se u práce bavili, chvílemi nadávali… Podívejte se na videa, inspirujte se a užijte si stavbu s námi! 🙂

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *