Šťastné žáby se vracejí

Nedávno jsme napsali článek o žábách, které jsme našli na silnici. Žáby jsme si tehdy vyfotili, pomazlili a pustili. Celou tu dobu jsme zápasili s myšlenkou, že si žabky ponecháme, vyrobíme jim terárium a budeme je chovat. Podívejte, jak jsou roztomilé. Že byste si je taky chtěli nechat? 🙂

Šťastní lidé a šťastné žáby

Odolali jsme tomu pokušení, žabky odnesli za plot a vypustili u potoka. O žáby jsme se průběžně zajímali, četli si o nich na internetu a dozvěděli se o nich spoustu zajímavostí. Zjistili jsme, jak která žába kváká. Ušili jsme si žabí maňásky a začali natáčet zábavná videa.

Také jsme se pustili do psaní knihy šťastných žabích příběhů.

Občas jsem se šli podívat k potoku na místo, kde jsme žáby vypustili, jestli je tam ještě potkáme, ale žáby zmizely.

Jednoho dne se však žabky začaly do našeho života vracet. Byla to hotová invaze. Potkávali jsme je na každém kroku. Na trávě před domem jsme jich jednou na malém plácku nasbírali najednou sedmnáct.

Žabičky

 

A to ještě nebylo všechno. Žáby se nám v životě začaly objevovat čím dál tím častěji. Až se jednoho dne ozvalo za zahradou známé kre-kre-kre-kre. Vyskočili jsme nadšením. Jsou tady! Naše milované rosničky.

Kvákání se den za dnem přibližovalo až se kre-kre-kre-kre ozvalo přímo pod okny. Vyběhli jsme ven, nastražili uši a oči a pátrali v keři… byla tam! Rosnička seděla na větvi před domem! To bylo radosti. Honem jsme běželi pro foťák a rosničku si vyfotili.

To je ona.Rosnička

Objevením jedné žabky však příběh nekončí. Přicházely další a další. Kvákání se ozývalo hned z jedné a hned zase z druhé strany zahrady, jedno z jabloně, druhé z hrušně za domem, další odpovídalo od potoka, až kvákala cela zahrada sborem o stošest.

Poslechněte si je …

 

Žabičky se stěhovaly blíž a blíž, a dnes už nám sedí hned několik žabek na hroznovém víně přímo na domě.

Rosnička na víně

Nakonec máme přesně to, co jsme si přáli – žabky mají svobodu a my máme žabky 🙂

Naše kniha o šťastných žábách a žabácích právě prochází závěrečným laděním a brzy vyjde.  Ukázky příběhů z této knihy najdete zde:

Nikdy se nevzdávej!

Jak žabka zahradnice vypěstovala svůj velký sen

Facebook komentáře

komentářů

Šťastní lidé

Pomáháme lidem poznat sebe sama, objevit své schopnosti a vytvořit si šťastný život...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *