Sázíme, sejeme, smějeme se – jarní výsev a příprava půdy

“Chceš-li být šťastným, staň se zahradníkem!” Tak praví staré přísloví. A opravdu, pokud jste se ještě nehrabali v hlíně, nevíte, o co přicházíte. 🙂

Zahradní práce působí přímo léčivě na ducha i na tělo (běhat s kolečkem hlíny na čerstvém vzduchu, ohánět se vidlemi, hráběmi nebo se ohýbat k rostlinám, lézt na stromy… to máte mnohem lepší než sedy-lehy a cvičení s činkami někde ve vydýchané posilovně!), a také naší duši kontakt s matkou přírodou a jejími živly dělá moc dobře.

Čerstvá zelenina bez pesticidů a umělých hnojiv, s láskou zasetá a zalévaná, obletovaná vámi a včelami, vyrostlá ve společenství jiných zábavných společníků a společnic v podobě různých druhů zeleného listoví, bylinek, stromků a květin… to je to nejlepší co můžete pro zdraví a pohodu zahrady a vaší, udělat.

My zahradničíme rádi. Pěstujeme různé druhy ovoce, zeleniny, bylin a okrasných keřů, chováme slepice… Tvoříme si svůj ráj na zemi. 🙂

Jaro je čas sázení a setí. Na smích je čas pořád! Věděli jste, že smích léčí? O léčivých účincích smíchu už jsme psali, můžete si o nich přečíst v článku Smích – nejlepší lékař.

Smát se můžete i při vybírání semínek na novou sadbu, nebo při sázení brambor. 🙂

My už máme letos první várku semínek v hlíně a těšíme se na první čerstvé lístky plné “zelených” vitamínů.

Jaká semínka jsme zařadili do našeho letošního osevního plánu? Co budeme sázet a sklízet letos, jaké odrůdy jsme vybrali a jak připravujeme půdu?

Podívejte se na naše zábavně-naučné zahradní video:

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *