O homeopatii a přírodním léčení s homeopatkou, učitelkou a spisovatelkou Zuzanou Teplíkovou

Mgr. et Mgr. Zuzana Teplíková je původně vystudovaná zdravotní sestřička, dnes učitelka, podnikatelka a matka tří dětí, ráda zpívá, vyrábí přírodní kosmetiku, píše knihy pro děti a její největší vášní je homeopatie.

“Všechno začalo, když děti byly nemocné,” vypráví Zuzka. “Zpočátku jsem šla ve šlépějích klasické medicíny, ale když to nepomáhalo a nemoci se dětem stále vracely, byla bych ochotná vyzkoušet už cokoliv, co by jim pomohlo! A tak se objevila homeopatie a k mému překvapení a radosti to zabralo!”

Homeopatie Zuzku tak nadchla, že si hned udělala kurz základní akutní homeopatie, aby si dokázali pomoci sami. Následovalo samostudium knih o přírodním léčení a posléze i několik let dalšího studia homeopatických dovedností.

Zuzana nám dále vysvětluje, na jakém principu to funguje a jak říká homeopatie je léčení informací, přičemž obvykle stejné se léčí stejným. Homeopatické přípravky se vyrábí z rostlin, hornin a třeba i brouků. A bezvadné na tom je, že ji mohou s úspěchem použít i děti, těhotné a kojící ženy. Zabírá jemně, ale účinně.

Jako matka tří dětí chtěla Zuzka homeopatii přiblížit i dětem, a tak napsala knihu Celestýnčiny kouzelné kuličky, což je napínavé dobrodružství malé Celestýnky, která tráví prázdniny u své tety léčitelky a postupně se seznamuje s kouzelnými bylinkami, které se naučí poznat i použít v různých krizových situacích. Tuto knihu můžete zakoupit i v našem e-shopu.

Se Zuzanou Teplíkovou jsme si povídali o její vášni k homeopatii, k psaní, ke studiu různých oborů, ale třeba i o domácím vzdělávání dětí, o pěstování léčivých bylin až po domácí výrobu přírodní kosmetiky. Celý rozhovor si můžete poslechnout VE VIDEU:

Knihu pro děti Homeopatický pohádkový příběh Celestýnčiny kouzelné kuličky koupíte zde.

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *