Někdy Vám zrovna není moc do zpěvu. A kdyby bylo, vaše tóny by nezněly asi moc příjemně. A Vy se ptáte: Čím to? Jak z toho ven? Jak si zlepšit náladu? …
Slovo “nálada” je od slova naladit, naladění… Ale naladění na co?
Je patrné, že pokud jsme “naladění” (máme dobrou “náladu”), rezonujeme s něčím, co je příjemné, co nás občerstvuje, těší, uklidňuje a povzbuzuje zároveň. A pokud jsme “rozladění”, pak jsme vlastně také “naladění”, ale na pravý opak toho, co nás povznáší…
Ten povznášející pocit pramení z našeho spojení s naší nejhlubší podstatou, s naší pravou cestou, s naším určením, s Bohem v nás.
Čím blíže a intenzivněji vnímáme toto spojení, tím silnější pocity (živosti, jasnosti, krásy, bezpečí, mírnosti, svěžesti, radosti, blaženosti…) máme.
A naopak: čím dále jsme od svého Zdroje (čím více se vzdalujeme sami sobě, své spontánnosti, svému cítění, chtění, svým motivacím a záměrům…, tím hůře a stísněněji se cítíme.
Naše intuice (cit) je dobrý rádce, který nás vždy navádí tím správným směrem a měli bychom na ni dát. V každém případě je třeba pečlivě si hlídat své “naladění”, svou “náladu”… a při každém vychýlení směrem k nepříjemným pocitům, si co nejdříve zajistit pocity příjemné, abychom se brzy dostali zpět do rovnováhy – do souladu sami se sebou.
—
Existují malé drobné kroky, kterými si můžeme své naladění vylepšovat v každé situaci.
JAK SI ZLEPŠIT NÁLADU? Právě o tom jsme začali točit nový seriál videí, která vám pomohou dostat se do souladu… 🙂
Podívejte se na 1. díl s názvem Zaměření pozornosti.
Pokud se vám video líbí, dejte si na youtube odběry, aby vám neutekly naše další skvělé tipy. 🙂
https://www.youtube.com/user/StastniLide
Nejnovější komentáře