Jak se zbavit trémy před kamerou – rady a tipy odborníků

Video je klíč k úspěchu, tvrdí lektor a manažer stejnojmenného projektu David Strnad.

Dle Davidových slov, jakákoliv firma nebo podnikatel, který točí videa, má daleko větší šanci uspět a prosadit se ve své profesi, než ten, kdo videa netočí a nedá o sobě prostřednictvím videomarketingu vědět.

Ovšem natočit kvalitní, výstižné, zábavné a ucelené video může být pro některé lidi oříšek. Pokud seženete kvalitní vybavení (kameru, stativ, světla, stínidla, odrazky, kabely, mikrofony…) nebo se spokojíte s tím, že video rychle a zběsile natočíte na mobilní telefon a sestříháte v moviemakeru, záhy možná zjistíte, že budete muset čelit nejednomu úskalí…

Vercajk

Protože se sami natáčením videí zabýváme a v rámci našich služeb pomáháme lidem rozjet i jejich podnikání a osobní byznys (tvorba webových stránek, marketing na internetu, poradenství…), ze zkušeností zjišťujeme, že největší úskalí pro lidi kupodivu není jejich technické vybavení nebo spíš nevybavení. Tou největší bariérou při natáčení videa, je obvykle sám člověk a jeho psychika.

Často se proto lidé zastaví hned na samém začátku – stydí se, neví, co mají říct, všemožně se ošívají, ztrácí řeč a souvislosti, mluví příliš nahlas nebo příliš potichu, rychle nebo zase příliš pomalu, klopí oči, zapomínají text, nelíbí se sobě, nelíbí se jim jejich hlas… a nezřídka se k natáčení videa právě z těchto důvodů ani neodhodlají!

Proto Vítek vyzpovídal odborníky na natáčení videí a videomarketing: Jirku Strnada – dlouholetého kameramana, Láďu Pinkera – televizního reportéra a Davida Strnada – lektora natáčení podnikatelských videí a manažera projektu Video klíč k úspěchu.

Všem zmiňovaným pánům Vítek položil tři stejné otázky:

  • Jaké bylo tvoje první video?
  • Jak překonat trému před kamerou?
  • Jak říct, co chci říct a nežvanit nesmysly?

A požádal je o jejich osobní zkušenosti s natáčením a tipy a triky pro úplné začátečníky.

Podívejte se na video a poslechněte si jejich odpovědi. 🙂

Davida Strnada a jeho tým najdete na stránkách Video klíč k úspěchu.

Facebook komentáře

komentářů

Šťastní lidé

Pomáháme lidem poznat sebe sama, objevit své schopnosti a vytvořit si šťastný život...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *