Film o filmu – výroba biouhlu tentokrát s Jardou Duškem a Duší K

Výroba biouhlu poslední dobou láká čím dál tím víc nadšenců. Tentokrát přilákala i tým Divadla Kampa s Jardou Duškem.

V lese pod hradem Sion se nás sešlo asi 10 příznivců výroby biouhlu. Na místě nás už čekal náš dvorní PRAuhlíř Martin Pospíšil a hned několik pecí na výpal biouhlu. Rovnou jsme si tu největší pec zapálili a začali celé dění filmovat.

Martin nás celým dnem provázel a důkladně popisoval, co se kde zrovna děje. Dozvěděli jsme se, co je nebo není biouhel, jak vzniká, k čemu je dobrý, jak pomáhá v půdě a proč se vyplatí si jej vyrobit nebo pořídit. Jarda Dušek pozorně poslouchal a Martinovi dával záludné otázky.

Po celý den přítomní nadšenci udržovali oheň, přikládali do rozpálených pecí a v závěru dne jsme si počkali na ukázku uhašení pece a výsledný produkt – černé zlato v podobě hotového biouhlu. Jarda Dušek u všeho srdnatě asistoval. 🙂

Nakonec jsme se po zásluze odměnili výborným obědem. Přítomná děvčata napekla buchtu a kynuté koláčky a uhlířova žena nám nachystala skvělý fazolový guláš, který jsme si ohřáli na hotovém uhlí.

Celé dění jsme průběžně natáčeli na video. Výjezdní Duše K si natočila své video o výrobě biouhlu pro svůj pořad a my paralelně točili je, jak točí nás a vznikl z toho pěkný film o filmu! 🙂

Film máme hotov a vy si jej můžete pustit, dozvědět se spoustu zajímavých informací (nejen) o biouhlu a užít si den s námi.

Příjemnou zábavu!

BIOUHEL A PECE KONTIKI na výrobu dřevěného uhlí z videa koupíte tady: https://duhovetricko.cz/kategorie/bio…

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *