Usměj se, dokud není pozdě!

Pokud ve vašem životě nenacházíte důvody, proč se smát a cítit se dobře, měli byste je velmi rychle začít vyhledávat. Proč?

Podle Einsteinovy teorie totiž: “Když energetické pole TADYHLE polechtáte, tak se TÁMHLE začne smát…”  Co to znamená?

To znamená, že od vašeho pocitu štěstí, úspěchu a pohody (nebo nespokojenosti, zlosti, závisti či marnosti) DNES se  odvíjí vše, s čím se v životě setkáte ZÍTRA. 🙂 Vysmátá slunečnice

Každá chvíle strávená v radosti vám přitahuje do života další radostné chvíle a váš pocit štěstí a úspěchu se tak bude geometrickou řadou rozrůstat. A stejně to funguje i obráceně… Nehody a nepříjemnosti nepřicházejí do našeho života nečekaně, jaksi “z čistého nebe”. Právě naopak: je-li naše myšlenkové a pocitové nebe dlouhodobě zamračené, můžeme velmi jistě očekávat, že něco přiletí.

Jak žít bez konfliktů?

Kompletní metodiku Jak žít bez konfliktů, vypracoval ruský psycholog, spisovatel, vědec a léčitel Alexander Svijaš. Svou asi nejznámější trilogii knih Náprava chyb, Řešení problémů a Život bez konfliktů nazval (z našeho pohledu poněkud krkolomně a celkem zbytečně) slovem Karma, které může některé čtenáře od jeho geniálních knih k jejich vlastní škodě odradit.

“Karma” jsou podle východní terminologie “Činy” (které přinášejí své důsledky). Přitom o činy tu ani tak nejde…

Jak Svijaš ve svých knihách geniálně popisuje, to, o co tu jde, jsou naše pocity ze života, naše přesvědčení, názory a postoje… neboť ty vedou k našemu převládajícímu emočnímu nastavení. Naše vnitřní pocitové nastavení je pak onou hybnou silou, která nám ve výsledku do života přináší blaho nebo krize…

Považovat naše činy (ve smyslu dobročinný čin = příznivá karma, sobecký čin = špatná karma) za nositele našeho osudu je velmi krátkozraké! Dějiny náboženství (východu i západu) nám velmi dobře ukázaly, že tudy cesta nevede. Můžete se totiž přetrhnout, abyste konali dobré skutky a vršili jednu dobročinnost za druhou, ale pokud zároveň uvnitř vršíte pocity zlosti, naštvanosti, žárlivosti, vzteku, pobouření… a jiných ne-spokojeností se světem kolem, pak vám to Život všechno matematicky pěkně propočítá – a vrátí vám přesně všechny tyto vaše vklady. 🙂

Usměj se, dokud není pozdě!

Alexander Svijaš, Usměj se, dokud není pozdě!

Usměj se, dokud není pozdě, je výstižný název Svijašovy knihy, kterou autor koncipoval (na rozdíl od ostatních svých knih) jako pracovní knihu pozitivní psychologie pro každodenní život. Vtipná, poučná kniha plná veselých obrázků, aforismů na dané téma, jasně popsaná metodika, humor i nadsázka, to vše z knihy dělá jedinečné dílko.

Autor označil svou metodiku jako Průvodce rozumným světem…

Přičemž svět, v němž žije většina lidí, označil jako svět nerozumný. Je to svět, v němž jsou lidé nespokojeni se životem a jeden s druhým. Stále po něčem prahnou, ani dobře nevědí po čem. Pochybují o sobě, nevěří světu ani sobě navzájem. Neustále něco chtějí, avšak většina jejich cílů se mění v nenaplněné tužby.

Zato rozumný svět je svět, v němž dokážete dělat vědomá rozhodnutí, protože znáte příčiny a následky životních událostí. Když se vám něco nepodaří, víte, proč se to stalo. Zatoužíte-li po něčem, víte, jak toho dosáhnout.

Přejeme vám, aby se vám dařilo v životě dělat samá vědomá a radostná rozhodnutí. 🙂

A pokud se vám nedaří a už delší dobu přešlapujete na místě, srdečně vás zveme na naše živé akce, kde se můžete dozvědět, proč se vám nedaří a jak to zařídit, aby se vám dařilo.

Facebook komentáře

komentářů

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *